اخبار, اخبار تکنولوژی

فیلترینگ اینستاگرام در ایران [واتساپ هم فیلتر شد] |6 مهر|

اینستاگرام و واتسآپ همچنان فیلتر در ایران

برخی گزارش‌ها از سراسر کشور و توسط کاربران در دیگر رسانه‌های اجتماعی حاکی از آغاز فیلترینگ اینستاگرام در ایران است.

وب‌سایت نت‌بلاکس که وضعیت ارتباطات اینترنت در سراسر جهان را رصد می‌کند خبر از مسدود شدن دسترسی به اینستاگرام در ایران داده است. پیش از این نیز اخباری درباره فیلتر شدن اینستاگرام در ایران منتشر شده بود.

گزارش‌های بسیاری در فضای مجازی از جمله توییتر حاکی از قطع گسترده دسترسی کاربران به شبکه اجتماعی اینستاگرام است. البته همچنان برخی کاربران به این سرویس دسترسی دارند، اما به طور کلی آی‌پی ایران به این سرویس دسترسی ندارد و گویا اینستاگرام در ایران فیلتر شده است.

همه این‌ها در حالی است که کافی است از نرم‌افزارهای ساده تغییر آی‌پی استفاده کنید تا بدون هیچ مشکلی، اینستاگرام‌تان باز شود. در حال حاضر هیچ مقام رسمی در این باره واکنشی نشان نداده، اما صبح امروز عیسی زارع پور بعد از اظهارات شائبه‌برانگیزش که شائبه قطع اینترنت را دامن زده بود اعلام کرد که هیچ‌گونه برنامه‌ای برای محدودیت اینترنتی در کار نیست.

آپدیت خبر:

واتساپ نیز از شب گذشته به دستور شواری عالی امنیت کشور فیلتر شد. گفته می‌شود که IP های ایرانی حتی با VPN نیز به واتساپ دسترسی ندارند. البته در ساعات گذشته گزارش شده که دسترسی برخی کاربران با فیلترشکن و VPN به واتساپ امکان‌پذیر است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که زمان برداشته شدن این محدودیت‌ها مشخص نیست.

 

رای دادن به post

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *